امروزه به دلیل رایج شدن استفاده از لنز چشم , سوالات متفاوت و اغلب مهمی پیرامون عوارض و نحوه استفاده از لنز برای افراد ایجاد شده است.

در این مقاله تلاش نموده ایم به رایج ترین سوالات شما در مورد لنز های طبی و رنگی پاسخ دهیم.

همچنین میتوانید سوالات خود را در قسمت پایین صفحه کامنت کنید.

سوالات متداول استفاده کنندگان لنز چشم طبی و رنگی و پاسخ ما به آن ها :

برای مشاهده پاسخ هر سوال , بر روی آن کلیک کنید

دوستانی که با این مشکل مواجه هستند یا دچار خشکی چشم هستند و یا در اثر استفاده از لنز های غیر استاندارد و نا مناسب به حساسیت دچار شده اند , البته شرایط نامناسب و آلودگی هوا نیز میتواند سبب این مشکل شود.این افراد بایستی در اولین قدم از قطره های مرطوب کننده به همراه لنز خود استفاده کنند. به این ترتیب که قطره آرتلاک تهیه کرده و هنگامی که لنز بر روی چشم قرار دارد , چند قطره آرتلاک روی لنز بریزند و هر چند ساعت این فرآیند را تکرار کنند.

لنز رسوب گرفته و میباسیت آن را در کف دست قرار داده و با انگشت سبابه طوری که ناخن ها با لنز تماس نداشته باشد , آن را ماساژ دهید و سپس با محلول آبکشی کنید. به هیچ وجه از آب برای تمیز کردن لنز استفاده نکنید زیرا حفره های تنفسی لنز را ار بین میبرد.

حتما لنز خود را از فروشندگان معتبر تهیه کنید. چشم یکی از حساس ترین نقاط بدن است , پس در خرید لنز دقت کنید. فروشگاه ” نگاه دو “ تمامی لنزها را با ضمانت اصالت کالا در اختیار مشتریان قرار میدهد.

احتمالا لنز را پشت و رو بر روی چشم گذاشته اید. در هنگام گذاشتن لنز دقت کنید آن را روی انگشت سبابه خود گذاشته و لبه های آن حتما به شکل کاسه باشد و بیرون نزده باشد.

خیر. در حال حاضر لنز طبی رنگی برای چشم های آستیکمات در ایران وجود ندارد. اما اگر میزان نمره استیگمات کم باشد قابل تبدیل میباشد. همچنین محور و یا آکس هم در چشمان آستیگمات مهم است.

خیر. تماس هر نوع ماده ایی به غیر از محلول با لنز سبب آسیب رسیدن به لنز و در نهایت آسیب به چشمان شما میشود. لذا از هر گونه قرص لنز و امثال آن استفاده نکنید. در محلول های جدید تمام مواد لازم برای تمیز و ضد عفونی کردن لنز چشمی موجود است.