انتخاب رنگ لنز متناسب با رنگ پوست همیشه از چالش های مربوط به آرایش صورت خانم ها میباشد.از آن جایی که رنگ چشم تاثیر بسیاری بر چهره میگذارد ، انتخاب مناسب رنگ لنز عامل بسیار مهمی در زیبایی صورت محسوب میشود.

خیلی‌ها رنگی از پیش مشخص شده را انتخاب می‌کنند چون اعتقاد دارند که برایشان مناسب است و از رنگ پوستشان چشم پوشی می‌کنند؛ اما این صحیح نیست و هر پوستی با رنگهای خاصی تناسب دارد که جذابیتش را بیشتر می‌کند

رنگ لنز چشم مناسب پوست سبزه

اگر رنگ پوست شما سبزه است و مانند بسیاری فکر می کنید رنگ های روشن برای پوست شما مناسب نیست باید بگوییم در اشتباهید !

عسلی یا قهوه ای روشن، رنگ های عالی و جذابی هستند و مناسب پوست های سبزه می باشند . درجه هایی از آبی و سبز نیز مناسب پوست های سبزه هستند اما درجه های روشن آن ها برای این افراد مناسب نیستند. افراد دارای پوست سبزه که خواهان ظاهر دل انگیز و جذاب هستند ، بهتر است لنز چشمی به رنگ خاکستری به نسبت تیره به چشم داشته باشند .

رنگ لنز چشم مناسب پوست گندمی متوسط

برای افرادی که رنگ پوست آنها متوسط و یا گندمی است استفاده از رنگ های روشن، به خصوص رنگ سبز بسیار مناسب است اما به این شرط که آنان از آرایش سبز استفاده نکنند .

رنگ عسلی، فندقی و خاکستری نیز تاثیر شگفت انگیزی بر چهره این افراد می گذارد اما اسفاده از لنز چشم آبی رنگ به این افراد توصیه نمی شود . اگر دارای این رنگ پوست هستید و تصمیم دارید رنگ ملایم و رقیقی انتخاب کنید لنز سرمه ای برای شما مناسب و زیباست.

رنگ لنز چشم مناسب پوست روشن یا سفید

لنزهای به رنگ آبی و طوسی با همه طیف رنگیشان رنگ های فوق العاده ای برای افراد سفید پوست هستند مخصوصا اگر این افراد با این لنز لباس سفید بپوشند . ارغوانی و بنفش رنگ های بسیار زیبایی برای جلب توجه و تمام مناسبات هستند. افراد با پوست روشن اگر از لنز ارغوانی بدون آرایش نیز استفاده کنند ظاهرشان طبیعی خواهد بود.

رنگ لنز چشم مناسب تمامی رنگ های پوست

لنزهای ترکیبی که سه درجه از یک نوع رنگ را درون خود دارند برای انواع پوست ها مناسب هستند. شما دارای هر نوع رنگ پوستی که باشید بهتر است لنزهای رنگی مختلف را انتخاب کنید زیرا هیچ قوانین مشخص و محدودی برای انتخاب رنگ مناسب وجود ندارد.